Не впевнений – не від’їжджай

Багато хто з нас пам’ятає той момент, коли прийшло розуміння, що відстань між бажаннями і можливостями стала занадто великою і необхідно щось робити. Хтось почав впроваджувати в сім’ї режим жорсткої економії, але з часом зрозумів, що це працює тільки до певного рівня. Комусь захотілося випробувати ідею альтернативних способів заробітку, а дехто, не надто мудруючи відразу вирішив поїхати за довгим карбованцем за кордон. Те, що ми тут, вже доводить, що думка “хочу працювати в Італії” адаптуватися у новому житті.

На жаль, Італія, як і багато інших країн, переживає не найкращі часи, тому роботу знайти нелегко. Зауважте! Я не написала “неможливо”! Поки народжуються діти, хворіють люди похилого віку, на повний день працюють жінки, роботи не може не бути! Крім того існують бари, ресторани, перукарні, магазини, будівництва, а значить десь будуть потрібні прибиральники, посудомийки, будівельники… Я перерахувала тільки найпростіші альтернативи працевлаштування, на які може претендувати будь хто, навіть без особливої спеціальної підготовки. Амбіційні люди, що здатні реалізуватися у високо спеціалізованих галузях, мусять шукати нестандартні шляхи.

З одного боку, кількість працюючих в так званому “домашньому” секторі в Італії неухильно зростає. За деякими даними, вже зараз кожна десята італійська сім’я не може обійтися без допомоги різного роду помічників: доглядальниць за літніми і хворими людьми, нянечок для дітей дошкільного (і не тільки) віку, більш вимогливі (і заможні) наймають садівників, дворецьких, економок, кухарів.
Та з іншого боку, як це не дивно, росте також і безробіття. Кількість бажаючих знайти “золоту жилу” весь час збільшується, нові люди приїжджають і не хотять залишатися без роботи. До того ж у відповідь на кризу багато італійок починають повертатися в ці професії, а вони є серйозними конкурентами, оскільки найбільш важливі сторони роботи (мова, кухня, побутові підвалини) для них ближчі.

Так чи інакше, цю статтю я хочу присвятити тим, хто живить мрію про Італію. Скажу відразу, що не збираюся нікого відмовляти, просто мені хочеться, щоб ви задумалися над деякими важливими питаннями. До речі, відповіді на них не завадило б знайти кожному з нас, хто вже знаходиться тут і чим раніше ми це зробимо, тим краще.

Навіщо вам їхати в Італію?
“Заробити грошей” – відповідь неправильна. Гроші не можуть бути метою, це лише засіб, за допомогою якого ви здійсните те, чого вам не вистачало. Тому визначтеся:
• що ви хочете здійснити,
• розставте пріоритети (що в першу чергу, а що потім),
• подумайте про всі можливі способи досягнення бажаного,
може зовсім не варто їхати так далеко.

Ваш від’їзд не є втечею від сімейних проблем?
Рідко хто наважиться відповісти на це питання відверто і вголос. Покопайтеся в своїй душі і спробуйте бути чесними з собою. Багато жінок, втомившись від нескінченних негараздів, не витримують і їдуть з думкою “заодно і зароблю”. Але такі проблеми грошима не вирішити. Якщо у вас настирлива свекруха або чоловік вдома не ночує, якщо з дітьми не вдається знайти спільну мову, то ваш від’їзд тільки погіршить ситуацію. У кращому випадку залишки сім’ї розваляться остаточно, в гіршому – вам міцно втлумачать почуття провини з приводу залишеної напризволяще домівки і будуть тягнути з вас гроші. “Всі мої нещастя живуть в мені і їм все одно, куди я переїду” – казав Жванецький. Тому не уникайте цього питання.

Спільне рішення.
Якщо попередній абзац вас не стосується і в родині відносини більш-менш стабільні, то і рішення виїхати не може бути прийнято одноосібно. Не піддавайтеся спокусі зробити подвиг самотужки. Вам необхідна згода ВСІХ членів сім’ї, це допоможе уникнути багатьох проблем в майбутньому. Якщо хтось занадто маленький, занадто хворий, занадто нервовий або занадто старий, то це не привід таїтися, але дуже вагома причина, щоб задуматися, чи варто їх залишати взагалі.

Тверезо оцініть свої фізичні можливості.
Постарайтеся скласти хоча б приблизне уявлення про Італію і про можливу майбутню роботу. Якщо ви влітку відчуваєте повну розбитість вже при 25 ° С, то як ви собі уявляєте кілька годин прасування, коли на вулиці зашкалює? Багато (я в тому числі) погано переносять перехід від сильної спеки до приміщення з кондиціонованим повітрям, а це трапляється багато разів щодня, тому що всі громадські місця (включаючи транспорт), оснащені цим дивом техніки. Якщо в силу якихось причин вам не можна піднімати важке, то багато робочих місць для вас практично закриті. Цей список можна продовжити, але краще, якщо ви це зробите самі, бо добре знаєтесь на власних труднощах.

Трішки психології.
Багато хто думає, що доведеться робити все те ж і так само, як вдома, але при цьому отримувати гарні гроші. Це не зовсім так, а найчастіше зовсім не так. У себе ви самі вирішуєте що, коли і як робити, вимагати від домашніх дотримання правил та поваги до вашої праці, тут же часто доводиться йти врозріз зі своїми уявленнями про правильність, а іноді і терпіти несправедливість. Ви готові до цього? Вистачить витримки знайти спільну мову з літньою людиною або, навпаки, з ватагою бешкетників? Чи зможете подолати гидливість і доглядати цілодобово за лежачим хворим?

Вікові рамки.
Якщо вам трохи більше 20 років або вже під 60, я б наполегливо радила не пускатися в подібного роду авантюру. Важко знайти сім’ю, яка довірить дитину вчорашній школярці або хвору людину жінці, яка і сама вже майже потребує догляду. Винятки, звичайно ж є, ви напевно знайомі з працюючими співвітчизниками пенсійного віку, але більшість з них починали в значно молодшому віці.

Вища (і будь-яка інша) освіта.
Кілька слів хочу присвятити людям з вищою освітою. Щоб не відчувати себе скривдженими життям, слід відразу вибрати яким шляхом йти: або підтвердити тут свій диплом, довести профпридатність і працювати за фахом, або назавжди про це забути і не страждати з цього приводу. Доглядальниці з лікарським дипломом не платитимуть більше, ніж звичайній, на будівництві навряд чи хто зацікавиться думкою інженера, що працює підсобником, а вже про вчителів я взагалі мовчу – виховувати дітей доведеться згідно уявлень їх батьків. І це правильно, тому що кожен повинен добре виконувати ту роботу, на яку наймався. Як то кажуть: “взявся за гуж, не говори, що не дуж”.

Легалізація.
Були часи, коли в Італії регулярно виходили в’їзні квоти з працевлаштування і час від часу – великі закони по легалізації вже працюючих в країні емігрантів. Зараз квоти з кожним роком все більше зменшуються і до того ж стосуються переважно сезонних робітників. А великoЇ „санаторії” взагалі не було з 2012 року. Новий уряд країни зайняв жорстку позицію щодо нелегальних працівників, тому важко передбачити, хто в майбутньому зможе отримати посвідку на проживання.

І останнє.
Прислухайтеся до того, що говорять про жінок, які працюють в Італії. Часто ці плітки невиправдані, але на злі язики ніколи не було управи. Вам доведеться носити ярлик donna del est (жінка зі сходу) в Італії, терпіти шушукання і косі погляди колишніх друзів на батьківщині, помічати посмішки чиновників і платити більше, як тільки здогадаються, що ви приїхали з заробітків. Це не смертельно, потрібно просто знати заздалегідь і бути готовим. В Італії повно хороших людей без забобонів, про друзів, які стали колишніми не варто шкодувати, справжні завжди залишаться з вами, ну а бюрократам можна просто не говорити, звідки гроші.

Ось, мабуть, і все, що мені спало на думку з цього приводу. Стаття вийшла чималенька, хоча навряд чи її можна назвати повною. Якщо мої роздуми допомогли прояснити ідеї хоча б кільком людям – буду дуже рада! Після всього прочитаного у вас не пропало бажання виїхати в Італію?
Тоді не пропустіть наступну статтю цієї рубрики

Замітки про заробітки

Вирішив їхати?! Підготуйся !!!
02.09.2018
Що таке housewarming, aбо ласкаво просимо на новосілля!
26.04.2018