Що таке housewarming, aбо ласкаво просимо на новосілля!

Навряд чи є ще країна, де б так відповідально ставилися до свят, як у Італії. Задовго до настання будь-якої значущої події починаються ретельні приготування. Вважається що, наприклад, весілля ніяк неможливо підготувати менш, ніж за рік. Різдвяні святкування починають плануватися з вересня-жовтня, по Новому році вже стартують приготування до Карнавалу (Масляної), ну а там і про Великдень треба подумати. За всі роки мені довелося побувати на різноманітних святах — сімейних, релігійних, місцевих — от тільки новосілля не довелося бачити ні разу.

Пошук у інтернеті також не дав якихось вагомих результатів, лише інструкції, як можна було б організувати таке свято. Навіть відповідної назви для такої події немає: або «інавгурація нового дому», або ж housewarming. Перше звучить якось майже політизовано, а друге взагалі запозичене з англійської. А це свідчить про те, що свято це тільки прокладає собі дорогу поміж італійських традицій. І як тут бути? Наш блог змінив місце проживання і хоч майже все необхідне ще треба «розпакувати» і розставити по місцях, та життя у новому домі вже почалося.

Отже, новосілля у нас саме сьогодні! Святкуватимемо по-українськи чи скористаємося Інтернетними інструкціями? Найкраще вибрати щось середнє.

Насамперед приготуємо невеличкий обід на той випадок, якщо хтось із друзів забіжить «на вогник». Меню буде зовсім нескладим, але типово італійським. І подолати його зможе кожна господиня, навіть та, яка ніколи не бувала у Італії.

Для початку подамо смажені у клярі гарбузові квіти з моцареллою та вареною шинкою. У якості першої страви пропоную запечені паккері з рікоттою та шпинатом. Їх можна начинити вже напередодні, запекти безпосередньо перед приходом гостей і залишити у духовці до часу подачі, так буде навіть смачніше. Після такої ситної страви необхідна невеличка пауза, щоб трохи вляглися перші смаки та враження. Її ми використаємо, щоб швиденько приготувати сальтімбокка по-римськи і присмачити сіллю та оливковою олією салат з помідорів та базиліку. Та яке ж свято може обійтися без солодощів? Найбільш відомим і чи не найбільш простим є десерт «Тірамісу», він і стане нашим заключним акордом. А якщо супроводити такий обід доброю пляшкою сухого червоного вина, а у кінці запропонувати гостям келішок запашного «Лімончелло», то кращого годі й бажати. Хоча… додаймо ще філіжанку кави, вона ніколи не зайва!

А тепер згадаємо ще трохи наших традицій, щоб додати святу чарівності. Першим запустимо до хати кота, ось такого! Зрештою, коли ще випаде нагода на кулінарному сайті постити котиків? ;))). Над вхідними дверима повісимо підкову. В кутку поставимо старий віник з попередньої домівки, щоб виганяти злих духів. З цією ж ціллю розвісимо на кухні вінки з часнику, цибулі та гострого перчику, а також в’язочки з духмяних трав, тим більше, що все те у хаті згодиться. А на чільному місці поставимо на вишитому рушнику хліб та сіль… але про це вже у наступному дописі.

Замітки про заробітки

Вирішив їхати?! Підготуйся !!!
02.09.2018
Не впевнений – не від’їжджай
09.07.2018