Вирішив їхати?! Підготуйся !!!

Якщо на полиці поруч з ліжком оселився українсько-італійський розмовник для туристів, листівки із зображенням Колізею і Пізанської вежі здаються майже рідними, а особистий музичний плейлист рясніє піснями Челентано і Рамаццотті, то наявні всі ознаки – людина вирішила поїхати до Італії. У зв’язку з цим не можу втриматися, щоб не згадати відомий анекдот, що присутній на багатьох емігрантських сайтах. Дуже вже він підходить для сьогоднішньої теми.

Так от, один чоловік, що прожив праведне (але нудне!) життя, потрапляє до раю. Після двох-трьох тижнів перебування починає нудьгувати і звертається до Бога: “Господи, я все життя думав тільки про роботу, в той час як інші жили в своє задоволення. Дай мені хоч після смерті подивитися як мучаться ті грішники, відпусти мене в пекло на один день”. Бог вислухав і відпустив його. Потрапляє чоловік у пекло, а там весело, всі сміються, танцюють, випивають… Повернувся він до раю, та через деякий час знову просить: “Чи не можна повторити подорож?” Бог знову його відпустив. Втретє після довгих роздумів чоловік попросив відпустити його назавжди, але як тільки переступив поріг пекла, чорти схопили його і потягли смажити на вогні. “Господи, за що?!! Адже раніше все було так чудово?” На що Бог відповів: “А чого ти дивуєшся? Одне діло – туризм, зовсім інше – еміграція”.

Мораль зрозуміла. Якщо ви зібралися на заробітки за кордон – це серйозний крок і готуватися до нього треба відповідно. Дуже часто люди витрачають більше часу для організації поїздки до моря на два тижні, ніж до переїзду в іншу країну. Адже навіть коли плануєте відпочинок “дикуном”, вам не прийде в голову просто сісти в машину і виїхати. Розсудлива людина запитає знайомих, куди краще поїхати, де можна влаштуватися, які там умови, ціни, який пляж. Тоді чому в разі тривалої еміграції має бути по-іншому? Якщо вже прийняли таке відповідальне рішення, то і підготовка повинна бути ґрунтовною.

  • Зберіть інформацію.

Що вам відомо про Італію взагалі і про заробітки зокрема? Говоріть з людьми, вступайте в емігрантські групи в соцмережах, приймайте участь у форумах по еміграції, не обмежуйтеся однією думкою. Аргумент “мені Галя розповіла” або “на altromenu.com так написано” не витримують критики. Одна людина може помилятися або свідомо говорити неправду, всі разом – навряд чи.

  • Відкидайте протизаконні дії.

Не починайте свій шлях “не з тієї ноги”. Уже того, що ви користуєтеся безвізом для роботи або відкриваєте візу з однією метою, а їдете – зовсім з іншою і до іншої країни вам вистачить позаочі. Не погіршуйте своє і без того хитке становище підробленим паспортом, фальшивою візою, переїздом кордону в багажнику і т. д. Ця дикість залишилася в минулому десятилітті і краще, якщо не повернеться ніколи. Поговоріть з людьми, які часто їздять за межі країни, дізнайтеся, як вести себе на кордоні, особливо якщо їдете вперше. Поспілкуйтеся з водіями, що займаються міжнародними перевезеннями, але пам’ятайте, що вони – особи зацікавлені.

  • Забезпечте свій тил.

Самотужки вам не впоратися. Як би ретельно ви не готувалися до від’їзду, вирішити всі наявні проблеми не вдасться. Частина з них, а також нові питання, що виникнуть у майбутньому, доведеться довірити комусь іншому. Можливо, є сенс залишити доручення на ведення ваших справ довіреній особі. До того ж рано чи пізно (краще рано, звичайно) ви почнете заробляти і пересилати гроші. Відповідно хтось повинен ними розпоряджатися. Хто це буде? Чоловік? Батьки? Діти? Друзі? Ваш вибір в змозі спровокувати чималі тертя в сім’ї і часто приймається найпростіше і неправильне рішення “там видно буде”. До речі, аналогічна відповідь, як правило, дається по більшості пунктів цього та попереднього дописів. 

  • Максимально організуйте свій переїзд.

Домовтеся хто, коли і де вас зустрічатиме, узгодьте це з перевізником заздалегідь. Запишіть назву пункту призначення, напередодні від’їзду зіздвоніться і переконайтеся, що водій вас довезе, а друзі – зустрінуть. Постарайтеся роздобути хоча б кілька телефонних номерів інших знайомих на непередбачений випадок. У жодному разі не вирушайте в дорогу без грошей !!! Дуже добре, якщо друзі або родичі погодилися оплатити ваш переїзд і підтримати на перший час, але відправлятися в далеку дорогу з порожніми кишенями щонайменше несерйозно! І попросіть кого-небудь купити і переслати вам ТЕЛЕФОННИЙ НОМЕР !!! Це нескладно і недорого, зате ви зможете відразу після перетину італійського кордону зв’язатися з потрібною людиною.

  • Залишилося зібрати валізи … НІ! .. сумку.

Беріть тільки найнеобхідніше! Кількість одягу має відповідати меті, зазначеній у вашій візі чи запрошенні. Якщо у вас мультивіза по бізнесу і на кордоні ви кажете, що збираєтеся повернутися через два дні, то величезна щільно напхана одягом валіза з десятьма парами нижньої білизни може викликати питання, a про “туристку”, що їде на курорт у Грецію з зимовим пальто і чобітьми у валізі взагалі не варто говорити. До речі, в будь-якому випадку у вас має бути при собі достатня кількість грошей для пред’явлення на митниці, якщо буде потрібно. Не забудьте документи: паспорт, запрошення, страхування та інші „дрібниці”. 

Нарешті…

Присядьте „на дорогу”… помоліться… поцілуйте найрідніших… озирніться…

Поїхали!!!

Замітки про заробітки

Не впевнений – не від’їжджай
09.07.2018
Що таке housewarming, aбо ласкаво просимо на новосілля!
26.04.2018