Бутерброд „Різдвяні свічки“

Те, що я хочу вам запропонувати не є власне якимось вишуканим рецептом, швидше це ідея подачі всім відомої страви. Якщо ви ніколи не подавали бутерброди до святкового столу, то ця ідея вам може й не буде близькою. Та мушу визнати: щоразу як мені доводилося це робити, саме бутерброди зникали першими. До того ж, це наїдок, який дозволяє на повну розгорнутися вашій фантазії. Бутерброд можна оформити як ошатний торт-перекладанець чи дрібні тартинки, викласти цікаві відкриті канапки чи сховати начинку у лаконічний сендвіч. А можна навіть скрутити бутерброд у вигляді рулету!

От саме про цей останній спосіб я і хочу зараз поговорити. Наближається Різдво і серед інших приготувань чимало господинь потурбуються приготувати гарну центральну композицію до святкового столу. Вона відразу привертає до себе увагу та створює відповідний настрій. Але тут дуже важливо не переборщити, бо занадто крикуча композиція може затьмарити навіть дуже елегантне сервірування. А якщо вона ще й громіздка, то гості, яким не пощастило сісти якраз у цьому місці, матимуть неабиякі незручності. Можна, звичайно, і відмовитися від такої композиції чи зробити її меншою за розміром. Або ж зробити її їстівною!

Минулого року я саме так і вчинила! Причому створення цього „шедевру“ зайняло значно менше чвсу, менше сил та грошей, а вийшло краще, ніж я могла уявити! Ідея не моя і не є новою, у інтернеті вже є чимало світлин із такою стравою. Як для першого разу мої „Різдвяні свічки“ мають певні недоліки, у майбутньому я маю намір зробити інші спроби і додати світлини до цього допису. Та поки що залишу тут нотатки мого досвіду для тих, хто бажає спробувати.

Отже, нам знадобиться:

  • білий хліб для тостів без скоринки довгастими скибками
  • складники для начинки, наприклад, тунець+майонез, шинка+м‘який сир, червона риба+масло:
  • майонез або соус бешамель
  • мариновані чи свіжі овочі, зелень, тощо.

На дві скибки хліба рівномірно викладіть начинку і тугенько скрутіть рулетом, загортаючи до середини довгий край скибки. Кожен рулет загорніть у харчову плівку і покладіть до холодильника на кілька годин. Один із рулетів розріжте на дві частини – довшу і більш коротку. Таким чином матимете три різних за розміром рулети. Розмістіть їх вертикально на ошатну тацю, імітуючи композицію із трьох свічок. За допомогою кондитерського мішка зробіть „патьоки воску“, дерев’яною шпажкою закріпіть на верхівці „вогники“ вирізані із червоного перцю, обкладіть довкола свічок мариновані чи свіжі овочі, салат, зелень і… гайда святкувати!


Ідеї за дві копійки

Танцювальна мрія або торт з балеринками
13.03.2020
Ялинка чи Вертеп, або як святкувати Різдво антиконформісту?
09.12.2018
І буде все!
22.06.2018