Десерт „Тірамісу”

Рецепт “Тірамісу” не знає тільки ледачий. Хоча і з цим можна посперечатися. Цей десерт аж надто смачний і простий у приготуванні, він якраз для тих, кому не подобаються надмірні складнощі. Всього п’ять складників, мінімум часу та зусиль, невеликі витрати та простий кухонний інвентар! Я теж не могла залишити його без уваги, тим більше, що у мене в родині він користується величезним успіхом.

Та й на сайті, присвяченому італійській кухні, не може бути відсутнім подібний рецепт. „Тірамісу” став таким самим символом Італії як піца чи паста, хоча історично він є незрівняно молодшим. Уявіть собі, рецепт цього десерту виник у 60-70 роках минулого століття, ми з ним практично ровесники! Кілька регіонів Італії оскаржують право вважатися його творцями, у зв’язку з цим передаються з вуст в уста безліч різних легенд і розповідей, але в одному згодні всі: ця страва має великий енергетичний потенціал, дехто навіть вважає її афродизіаком, звідки і пішла назва tiramisu, що означає “тягни мене вгору”.

Інгредієнти нечисленні і прості:

  • 250 г маскарпоне
  • 200 г печива савойярді
  • 60 г цукру (3 столові ложки) + 1 ложка для підсолоджування кави
  • 3 яйця (свіжих!)
  • 3-4 чашки кави
  • какао, чорний шоколад
  • трошки рому (за бажанням).

Заварюємо міцну каву, виливаємо в широку тарілку, підсолоджуємо за смаком, трохи розбавляємо кип’яченою водою, даємо охолонути. Якщо ви готуєте тільки для дорослих, можете не розбавляти каву і додати трішки рому, але тоді десерт матиме більш міцний та рішучий смак. 

 Відокремлюємо білки від жовтків і збиваємо спочатку білки (1) з ложкою цукру на міцну піну, а потім і жовтки з рештою цукру. Якщо зробите в зворотному порядку – обов’язково вимийте і витріть насухо віночки міксера, інакше залишки жовтки можуть зашкодити збиванню. До жовткової маси додаємо вершковий сир маскарпоне (2), продовжуючи збивати до однорідної консистенції. В останню чергу додаємо білкову піну (3) і обережно перемішуємо лопаткою (НЕ міксером!). Повинен вийти легкий повітряний крем.

Залишилося зібрати все воєдино. Необхідно просочити кавою наше печиво. Але не потрібно його “замочувати”, досить занурити на одну-другу сторону(4) і швидко вийняти, савойярді вбирають рідину як губка і якщо залишите довше, ваш десерт згодом “попливе”. Викладаємо шар підготовленого печива, зверху – яєчний крем (5), потім знову печиво і крем. Я б радила викладати тільки 2-3 шари, якщо потрібно більше порцій, краще візьміть для тірамісу ширшу форму або ж зробіть маленькі індивідуальні порції (6) на блюдцях або у вазочках.

У будь-якому випадку на останній шар печива викладаємо крем, вирівнюємо поверхню, просіюємо через ситечко какао і посипаємо тертим шоколадом. Залиште тірамісу на кілька годин в холодильнику перед тим як почати насолоджуватися цим чарівним смаком.


Солодощі

Рецепт щастя за Калсоном – фруктовий пиріг під білковою піною
18.05.2019
Брауні мармуровий з рікоттою, або смаколик “з гребінцем”
21.04.2020
Хрустики „фраппе” – справжній смак Карнавалу
28.02.2019
Імбирні пряники
25.10.2020
Пиріг з рікоттою та амаретті
08.09.2020