Перець фріджітеллі з помідорами та базиліком
Людям подобаються рейтинги, з цим нічого не зробиш. Часто нам важливо не просто мати успіх, але ще й знати, хто спромігся на краще, а хто, навпаки, залишився позаду. І кожен слідкує за тим, що його цікавить найбільше. То можуть бути рейтинги спортивних команд чи комерційних банків, улюблених музичних груп чи електронних ігор. Час від часу грішу цим і я. Просто у мене на кухні свої рейтинги: улюблених страв, кулінарного причандалля чи різноманітних продуктів. От влітку, наприклад, для мене овочем number one завжди був і залишається помідор. Про це я вже писала.
А другим у літньому списку є перець. У Італії він просто чудовий: величезний, м’ясистий, запашний! Щоправда, особисто мені тут не вистачає того солодкого перчику ріжком, який в українській кухні найчастіше смажать цілим. Варто тільки очистити його від шкірки, трішки посолити і можна смакувати. Щоправда, дехто подає його з різноманітними соусами, та я люблю його у чистому виді. У Італії перчики-ріжки теж є, але вони відрізняються і за формою, і за смаком.
Кулінарна ностальгія за українським смаженим перцем для мене припинилася у той момент, коли я дізналася про існування фріджітеллі. Вірніше, це сталося, коли я вперше скуштувала цю страву. Бо перець фріджітеллі я помітила значно раніше, просто завжди обходила його стороною. Якийсь він занадто непоказнимй: зелений, дрібний, трохи зморщений. Нічого смачного такий вигляд обіцяти не може. Як же я помилялася! Він навіть смачніший за той, що я звикла смажити вдома! І навіть не потрібно знімати шкірку, у фріджітеллі вона така тоненька, що їсти їх можна цілком.
Проте навіть у самій Італії фріджітеллі знають і вживають далеко не всі. Більшу популярність вони мають у південних регіонах, тут їх часто ще називають фріаріеллі. Це призводить до певної плутанини, бо так само називають ще й суцвіття харчового рапсу, але нічого не вдієш, так вже тут прийнято. До того ж, на відміну від звичайного перцю, який можна без проблем придбати навіть у січні, фріджітеллі є суто літнім овочем. Отже, давайте краще розберемося, як же готувати оці фріджітеллі (фріаріеллі). Вже сама назва підказує, що їх треба смажити (friggere). І якщо маєте змогу придбати ці чудові перчики, не відмовте собі у задоволенні посмакувати ними хоча б кілька разів за літо.
Складники на 4 порції:
- 600 г фріджітеллі
- 400 г помідорчиків черрі чи Сан Марцано
- 2-3 зубчики часнику
- рослинна олія для смаження
- гострий перець (за бажанням)
- оливкова олія, часник, базилік.
Почніть із приготування заправки. Для цього на пательні із розігрітою оливковою олією підсмажте до золотистого кольору разрізаний навпіл зубчик часнику та трохи гострого перцю (якщо любите пікантний смак), додайте свіжі помідори шматочками (1), протушкуйте їх до разварювання, за кілька хвилин до готовності видаліть часник, додайте кілька листочків свіжого базиліку (2), посоліть до смаку.
А поки доходить соус, підготуйте перець. Плоди помийте, видаліть плодоніжки (якщо плануєте їсти перець ножем і виделкою, якщо ж любите руками – залишіть), розкладіть їх на чистій полотняній серветці для просушування. У широку пательню налийте рослинну олію. Як тільки разігріється, покладіть 1-2 розрізаних навпіл зубчиків часнику та фріджітеллі у один шар чи трошки більше (3). Накрийте кришкою і обсмажте на веселому вогні кілька хвилин. Час від часу струшуйте пательню для перемішування. Як тільки шкірка перців побіліє та почне підрум’янюватися (4), зменшіть вогонь та протушкуйте ще кілька хвилин, допоки перець не стане м’яким. За необхідності можна додати трішки води. Шумовкою вийміть перець із пательні та викладіть на 2-3 шари паперового рушника, щоб прибрати зайвий жир.
Здебільшого фріджітеллі мають дуже тонку шкірочку. Та часом трапляється і жорсткіший перець, зазвичай це дещо перестиглі плоди. У такому випадку з них досить просто зняти шкірку. За бажання можна просто викласти перець на таріль, посолити, посипати свіжим базиліком та подати до столу у якості гарніру (5). Та значно популярнішими є фріджітеллі з томатным соусом. Ним можна полити викладений на таріль смажений перець (6), це забезпечить більш впорядковану подачу, особливо якщо маєте велику кількість гостей. За іншим, більш рустикальним способом, можна додати вже посмажений перець до заздалегідь приготованого соусу та протушкувати разом ще кілька хвилин.