Солодкий перець з хлібною крошкою по-салентійськи
Колись давно я не любила солодкий перець. І навіть не намагаюся точно визначити, коли то було, бо це мені відразу нагадує, як багато часу я вже є повнолітньою. Натомість постійно шукаю цікаві рецепти з цим овочем, бо навчившись його цінувати, зрозуміла, що такі яскраві кольори та особливий виражений смак не губляться навіть у стравах з багатьма складниками. А що вже казати про ті гарніри, де перець є головним героєм! Тут навіть не потрібно нічого особливо вигадувати, варто тільки ледь відтінити смак вдалими супутнім складником і смачна страва на столі!
Теплий клімат та яскраве сонце Італії є дуже сприятливими для вирощування перцю. Тому і місцева кухня надзвичайно багата стравами з ним, особливо у південних регіонах країни. Часто-густо навіть важко сказати, до кухні якого регіону належить той чи інший рецепт, бо домогосподарки ніколи особливо не переймалися теоретичними питаннями, а використовували те, що було під руками. Тому, наприклад, оливки, каперси, родзинки, анчоуси та багато інших так званих малих складників можна зустріти у численних рецептах різних південних регіонів.
Не менш розповсюдженим є використання у стравах залишків хліба. Свого часу це був досить дорогий продукт, тому не могло бути й мови про те, щоб викидати його на смітник. Всі залишки ретельно збиралися, висушувалися щоб за нагоди можна було додати ситності салатам, супам чи гарнірам. Перець із хлібною крoшкою є дуже вдалим прикладом такого поєднання. Цей рецепт дуже популярний у Саленто, що в Апулії, проте подібні страви з деякими відмінностями можна зустріти і у інших місцевостях.
Складники:
- 3-4 шт солодкого перцю загальною вагою 800-1000 г
- 50-100 г тертих сухарів
- 1-2 зубки часнику
- 3-5 ложок винного оцту
- жменька солоних каперсів
- зелень петрушки та м‘яти
- пучка цукру
- оливкова олія, сіль
Ретельно помийте та почистіть перець: розріжте навпіл, видаліть плодоніжку разом із насіннєвою камерою, а також внутрішні перетинки. Наріжте невеликими шматками. У пательні на оливковій олії підрум‘яньте розрізані навпіл зубчики часнику, вийміть їх, натомість викладіть перець. Постійно помішуючи, підсмажте перець, допоки він не підрум’яниться та стане м’якшим (1). Тим часом підготуйте сухарі. Якщо маєте можливість, подрібніть у блендері сухарі зі смачного хліба (наприклад, у Апулії дуже радять для цього хліб Альтамура). Та за відсутності можна використати і готові панірувальні сухарі. Підсушіть їх на пательні до золотистого кольору, відкладіть набік.
До підсмаженого перцю покладіть промиті каперси, сіль, цукор та влийте винний оцет. Як тільки оцет випарується, додайте сухарі (2) (не всі, залишіть жменьку для заключного штриха), добре перемішайте, зніміть з вогню і залишіть хай трішки охолоне. Перед подачею до столу ще раз посипте сухарями, подрібненою зеленню петрушки та м‘яти (3) і здобріть цівочкою доброї сирої оливкової олії.