Помідори з базиліком чи салат “Капрезе”?

Чи любите ви помідори, як люблю їх я? З дитинства для мене вони були справжнім синонімом літа. Починалося все з посадки на грядках маленьких зелених рослинок, що виділяли терпкий запах свіжих плодів, потім тяглися довгі дні очікування перших квіток, зав’язей завбільшки з горішок, поступового їх росту… Нарешті вносиш в будинок перший злегка рожевий помідор (немає більше сил чекати повного дозрівання), розрізаєш навпіл, з’їдаєш з дрібкою солі і розумієш – літо в розпалі! З цього моменту не може пройти дня без томатного смаку: помідори з бринзою, салатики з соняшниковою олією, зі сметаною, з майонезом, і яєчня з помідорами, і помідори фаршировані, мариновані, квашені, і кетчуп, і аджика … а моїй мамі колись ще й подобалися помідори з цукром!

Опинившись в Італії, я зрозуміла – якщо існує томатний рай, то знаходиться він саме тут. Сухий клімат, близькість морів і велика кількість сонця роблять свою справу: популярні і визнані сорти тутешніх плодів мають неповторний смак. Існують, звичайно, і ті, що не мають ні імені, ні смаку, але зараз мова не про них. Справжнім помідорам буде присвячена окрема стаття в рубриці “Італійські продукти”, як одного з базових інгредієнтів місцевої кухні. Адже навіть кольори італійського триколора багато хто асоціює з кольором помідорів, базиліку і моцарелли, з них же будуть складатися і сьогоднішні наші рецепти.

Власне, їх і рецептами назвати важко, пояснювати тут особливо нічого і пишу про це в більшій мірі для того, щоб нагадати: якщо вам терміново потрібен простий і швидкий гарнір – не забувайте про помідори з базиліком. Ви можете нарізати їх у вигляді салату або пластинками, а якщо помідор великий то його краще розрізати по ширині навпіл, посолити і зробити поперечні насічки для кращого проникнення солі (це називають розсічений помідор або вегетаріанський стейк). У будь-якому випадку поєднання з базиліком і доброю оливковою олією дасть відмінний результат.

Якщо ж для вашого меню потрібна страва, що поєднує друге і гарнір, варто додати моццареллу, трохи чорного перцю і ви отримаєте салат “Капрезе” (insalata caprese). Тут теж немає меж для прояву фантазії: можна зробити салат чи подати дрібні помідорки та кульки із моццарелли у цілому вигляді; нарізати скибками і скласти стовпчиком чи нанизати на шпажки; створити шашлички, тощо. Найважливіше, то знайти вихідні продукти хорошої якості, і ці страви ніколи вас не розчарують, незважаючи на свою простоту.


Гарніри

Салат зі цвітної капусти з солодким перцем і маслинами
13.01.2019
Перець печений: 3 способи на ваш вибір і рецепт гарніру на додачу!
18.08.2019
Фреканто’ чи рататуй
05.09.2021
Квасоля „з пташечкою”… але без!!!
18.10.2020
„Втоплені” брокколі по-сицілійськи
05.01.2021