Овочі гратен – чудовий гарнір на будь-який смак!

Щоб бути у модному тренді чи догодити різним дієтам часто ми залюбки обмежуємо вбо навіть зовсім виключаємо з раціону м’ясо, борошняні вироби чи молочні продукти. На щастя, ця доля майже повністю оминула овочі та фрукти. У необхідності вживання рослинної клітковини не сумнівається майже ніхто. До того ж, зеленина є настільки різноманітною, що навіть найвибагливіша людина може знайти щось на свій смак. А коли за одним столом збираються люди з різними смаками, дуже доречними є страви, у яких задіяні різні овочі, але водночас можна вибрати тільки те, що смакує найбільше.

У цьому плані мені дуже подобаються овочі гратен, запечені у духовці під ароматною панірувальною сумішшю. Ця страва має багато переваг. Овочі виходять соковитими і запашними, добре смакують як у гарячому, так і холодному вигляді. Готуються вони дуже просто; весь процес, або певну його частину, можна зробити заздалегідь. Не потрібно формувати порції, овочі є різноманітними і до того ж вони нарізані шматками зручного середнього розміру, щоб кожен міг покласти на свою тарілку, що забажає і скільки забажає. І, зрештою, це гарно, такий різнокольоровий гарнір надає ошатності навіть звичайному обіду.

Складники:

  • 2-4 невеликих кабачки-цукіні
  • 1-2 баклажани
  • 2-3 шт солодкого перцю
  • 5-6 невеликих помідорів зі щільною м’якоттю
  • 4-5 невеликих, краще пласких цибулин
  • 150-200 г панірувальних сухарів
  • 1-2 зубчики часнику
  • зелень петрушки
  • материнка (орігано), чебрець (тим’ян) чи майоран за бажанням
  • оливкова олія, сіль

Почнемо із підготовки овочів. Кабачки і баклажани миємо, відрізаємо обидва кінчики. Баклажани ріжемо впоперек кружальцями товщиною близько сантиметра, кабачки нарізаємо вздовж пластинками такої ж товщини . Якщо кабачки довгі, можна вкоротити пластинки, розділивши їх навпіл. Гострим ножем робимо сіткоподібні надрізи на поверхні овочів. Солодкий перець миємо, розрізаємо навпіл, видаляємо плодоніжку разом із насіннєвою камерою, нарізаємо смугами в 3-5 см. Цибулю очищуємо від лушпиння, видаляємо денце та верхівку і нарізаємо впоперек кружальцями товщиною 1-1,5 см. Якщо цибуля невелика і має приплюснуту форму, можна просто розрізати її впоперек на дві частини. Невеличкі помідори розрізаємо навпіл, трохи більші – товстими кружальцями. Викладаємо всі овочі на деко, застелене пергаментом (1) і солимо до смаку.

Готуємо панірувальну суміш. Для цього змішуємо разом терті сухарі із подрібненим часником, зеленню петрушки та ароматними травами (2), їх кількість та пропорції можете визначати на власний смак, додаючи те, що більше до вподоби. Замість купованих панірувальних сухарів можете натерти підсушені залишки черствого хліба. Якщо перетерти всі складники у блендері, суміш виходить одноріднішою, якщо ж робити все вручну, страва матиме більш „домашній”, рустикальний вигляд, що теж непогано.

Щедро посипаємо овочі ароматною сумішшю. На кабачки та баклажани для підсилення смаку можна додати по кілька шматочків дрібно нарізаних помідорів. Легко скроплюємо всі овочі оливковою олією (3) і запікаємо у попередньо розігрітій до 180-200°С духовці протягом 20-25 хвилин. Можете подавати страву до столу гарячою, теплою, чи навіть залишити до повного охолодження, вона залишиться такою ж смачною!


Гарніри

Фреканто’ чи рататуй
05.09.2021
Помідорчики-конфі’ – томатів забагато не буває!
28.11.2019
Спаржевий цикорій, або римські пунтарелле: коли зелений зимовий салат є смачнішим за літній!
21.11.2019
Солодкий перець із картоплею по-калабрійськи
02.09.2020
Мариновані грильовані кабачки та баклажани
27.08.2022