Швидкий десерт з рікоттою та шоколадом

Кажуть, що очікування свята часом навіть краще за саме свято. Для мене то вже точно. Завжди з нетерпінням чекаю будь-яку новизну у житті. Подорож, захоплююча книга, нова робота, знайомство з цікавою людиною мене незмінно бентежать і хвилюють. А що вже казати про свята! Навіть банальний обід з друзями, то вже ціла подія! Люблю обдумувати майбутнє меню, щоб смачно, гарно, щоб чимось здивувати і самій здивуватися. Але все це справедливо тільки за наявності вільного часу. На жаль, сучасне життя не завжди дарує нам цю розкіш. І тому приємні моменти доводиться відкладати, відміняти або ж організовувати їх зі значно меншими затратами часу. Певно, саме для цього люди вигадали літаки та швидкісні поїзди, аудіокниги та відеозв’язок.

А для посиденьок з друзями на допомогу прийде доставка їжі додому або швидкі рецепти, що дозволяють за лічені хвилини приготувати смачний обід чи вечерю. У нас вдома вже якось стало звичкою, що у морозильній камері завжди знайдеться кілька порцій рагу по-болонськи чи песто з базиліком, півбоханця нарізаного свіжого хліба, лазанья чи полента із ковбасками у томатному соусі. Тому навіть несподівані гості голодними не залишаться. А як же солодощі? На крайній випадок можна обійтися і без них, закінчивши застілля свіжими фруктами та кавою. Але мати у арсеналі кілька рецептів солодких смаколиків нашвидкуруч все таки не завадить. Поділюся з вами своїм зовсім недавнім „винаходом”. Це швидкий десерт із рікотти та шоколаду. Пишу у лапках, бо насправді нічого справді нового у ньому немає, просто вимушена імпровізація, що вдало закінчилася.

Я збиралася їхати з підопічними дітьми на певний час у гори і у зв’язку із цим почала передивлятися продукти у холодильнику, щоб до мого повернення бува чого не зіпсувалася. Відразу зрозуміла, що рікотта і вершки, хоч і придбані недавно, не „переживуть” моєї відсутності. Тому терміново почала шукати рецепт простий (щоб не бігти у магазин за іншими складниками), швидкий (бо нема часу) і смачний (не їсти ж абищо!). Та точно знати що шукаєш не завжди гарантує легкий пошук. Ідеальний рецепт не знаходився, тому довелося імпровізувати на основі вже перечитаних. Результат вийшов неочікувано швидким та смачним. Так і народився швидкий десерт з рікоттою та шоколадом. Сподіваюся, він і вам стане у нагоді, коли знадобляться солодощі нашвидкуруч.

Складники (4-5 порцій)

  • 250 г рікотти
  • 50 г цукру
  • 250 мл вершків
  • 100 г чорного шоколаду
  • чашечка міцної кави
  • 1-2 ложки коньяку чи лікеру „Амаретто”(за бажанням)
  • 70 г лісових горіхів
  • кілька листочків м’яти (за бажанням)

100 мл вершків та 100 г чорного шоколаду розтопіть на водяній бані за постійного помішування (1). Відкладіть утворену масу набік до вистигання. Тим часом розітріть рікотту з половиною цукру, можете для зручності скористатися міксером. Влийте також шоколадну масу (2), коньяк та каву і добре вимішайте все разом. Додайте крупно посічені горіхи, залишивши невелику кількість для заключного оформлення (3). Викладіть десерт у креманки і залишіть у холодильнику на 20-30 хвилин. Якщо плануєте тримати довше, затягніть креманки харчовою плівкою.

Консистенція охолодженого десерту є досить щільною, тому подавати його до столу я би радила з легкою шапкою збитих вершків. Щоб отримати пишну масу, потрібно добре охолодити як вершки, так і миску для збивання. До вершків додайте решту цукру і збивайте спочатку на малій, а потім на середній швидкості міксера. Як тільки отримаєте легку, але стійку масу, припиніть збивання, щоб не перетворити вершки на масло. За допомогою кондитерського мішка оформіть збитими вершками кожну креманку, посипте шматочками горіхів та прикрасьте кількома листочками свіжої м’яти.


Солодощі

Неаполитанська пастьєра: пиріг, що дарує усмішку!
27.03.2020
Десерт Бонéт – знімайте капелюхa!
10.11.2019
Гарна як пиріг, зручна як печиво: біс-кростата „Каштани“
05.12.2022
Кастаньоле дo карнавального тижня
16.02.2020
Золотий крем сабайон (zabajone, zabaglione) до золотого хліба pandoro: гоголь-моголь по-італійськи
06.01.2020