Фенхель на білому вині

Досить довго я уникала варений фенхель. Точніше, деякий час я взагалі уникала цей овоч. Вдома ми його ніколи не вирощували і не купували, якось так склалося. Я знала про фенхель, багато читала про його корисні властивості, але скуштувала його тільки після приїзду до Італії. То був відварений фенхель, приправлений оливковою олією та лимонним соком. Враження було суперечливим, тому спробувала – і забула! Навіть не знаю чому, не те щоб він мені не сподобався, просто не вразив, нічого особливого! А от салат із фенхелю з апельсинами та оливками, який мені трапився пізніше, зачепив саме цим незвичним поєднанням складників та багатим свіжим смаком.

Може саме тому довший час я була переконана, що фенхель слід їсти лише сирим. Хто ж міг подумати, що замінивши воду на біле вино і додавши кілька листочків м’яти, смак тушкованого овоча зміниться так кардинально? До того ж, нашаткована тоненькими смужечками морква та червона цибуля не тільки пом’якшують смак страви, але й додає чудовий кольоровий штрих! Та й готувати фенхель зовсім не важко, такий гарнір можна без поспіху отримати за час, поки готується основна страва, зараз ви самі в цьому переконаєтеся. Так що сьогодні у нас фенхель на білому вині.

На 4 порції беремо:

  • 2 середніх фенхеля
  • 2 морквини
  • 1 цибулина
  • біле сухе вино
  • гілочка м’яти
  • оливкова олія, сіль.

Моркву чистимо, миємо, ріжемо соломкою або натираємо на крупній тертці. Цибулю чистимо від лушпиння, розрізаємо навпіл і нарізаємо тонкими пластинками (1). Цибулю з морквою кладемо в горщик з розігрітою оливковою олією (2). Пасеруємо кілька хвилин, додаємо нашаткований фенхель і перемішуємо. Поливаємо білим сухим вином і, як тільки винний спирт випарується, солимо, зменшуємо вогонь і залишаємо тушкуватися під кришкою 15-20 хвилин.

За необхідності можна долити в каструлю під час готування трішки води. Як тільки фенхель стане м’яким (3), додайте кілька листочків м’яти, перемішайте і зніміть із вогню. Можете відразу подавати до столу фенхель на білому вині, або ж почекати, поки вистигне. Ця страва однаково смакує як гарячою, так і холодною та є чудовим гарніром до м’ясних та рибних страв.


Гарніри

Фреканто’ чи рататуй
05.09.2021
Мариновані грильовані кабачки та баклажани
27.08.2022
Квасоля „з пташечкою”… але без!!!
18.10.2020
Крамбл із кабачків-цуккіні та помідорчиків-конфі’
26.04.2020
„Втоплені” брокколі по-сицілійськи
05.01.2021