Перець печений: 3 способи на ваш вибір і рецепт гарніру на додачу!

Кожній рослині потрібне світло та тепло. Та ця потреба не є для всіх однаковою. Серед найбільш „літніх” овочів є безперечно солодкий перець. Він настільки залежить від погодніх умов, що за за розміром, красою та смаком плодів можна з упевненістю описати літо, що минає. Колись на грядках ми завжди вирощували перець і неодноразово мали задоволення гордитися чудовими плодами. Та у кінцевому підсумку результат більше залежав від погоди, ми ж тільки допомагали за необхідності поливаннями та доглядом. 

Дарма казати, що для солодкого перцю Італія – то справжній рай. Чого-чого, а сонця тут вистачає. Навіть тепличний „зимовий” перець має гарний смак та якість, що вже казати про натуральний, зібраний у пік сезону! Тут тільки встигай готувати, а бажаючих пригоститися завжди вистачає. Тому хочу поділитися з вами рецептом чи не найпоширенішого літнього гарніру. Маю на увазі печений перець. Він здобув популярність завдяки своїй універсальності. Адже, окрім того, що його можна просто подати як гарнір до майже всіх других страв, печений перець фігурує як складник різноманітних начинок до пирогів, піци, заправки до пасти, тощо. 

Та коли у рецепті вказано „печений перець”, відразу виникає закономірне питання: „яким чином печений?” Та як завгодно! Ось вам три найпоширеніші способи, щоб отрмати печений перець і ще один на додачу, щоб приготувати з нього простий та смачний гарнір!

Складники:

  • 2-3 шт солодкого перцю
  • 1-2 зубчики часнику
  • 1 столова ложка оцту (краще бальзамічного)
  • кілька листочків базиліку
  • оливкова олія, сіль

Перець можна пекти на відкритому вогні, на пательні, у духовці. Для будь-якого із цих способів перець слід добре помити та ретельно висушити. Під час приготування не слід користуватися залізними чи дерев’яними лопатками, виделками, тощо. Для перевертання перцю значно доречнішою буде м’яка рукавиця чи прихватка для духовки. Це допоможе уникнути проколювання перцю і витікання рідини, що накопичується всередині плода під час готування. 

На відкритому вогні перець пекти цікаво. Це найдавніший спосіб, тому і має певний шарм загадковості. На цьому переваги, певно, і закінчуються. Та все ж якщо вам вдалося вибратися з друзями на природу, щоб посидіти біля вогнища, чи просто провести довгий вечір біля запаленого каміну, скористайтеся нагодою, щоб спекти перець на вогні. Для цього слід наколоти цілий перець на шомпур чи покласти на решітку над вогнем. Часто перевертаючи, потрібно рівномірно припекти перець з кожного боку, допоки він не розм’якшиться і шкірка не потемніє. Таким же чином можна пекти перець і на вогні каміну чи навіть газової конфорки (1). Очевидними недоліками цього способу є те, що перець не тільки печется, але й забруднюється сажею, попелом та іншими побічними продуктами горіння, а також тим, що для приготування потрібен чималий відрізок часу. 

На пательні пекти перець значно зручніше, оскільки можна розмістити відразу кілька плодів і, почергово перевертаючи, досягти готовності за значно коротший час. Найкраще підійде важка антипригарна пательня, вона більш рівномірно проводить тепло по всій поверхні. Проте плоди перцю не завжди мають випуклу заокруглену форму. Якщо присутні впадини чи складки, доведеться час від часу класти перець на край пательні таким чином (2), щоб розпечений бортик потрапляв у важкодоступні місця, забезпечуючи більш рівномірне готування. У випадку особливо складної форми плодів перець можна пекти і частинами, попередньо видаливши серцевину і перегородки (3). 

Та найбільш зручним, на мій погляд, є готування перцю у духовці. Для цього слід розмістити плоди на деко (4) і покласти у добре розігріту до 200-220°С духовку. За 30-40 хвилин перець розм’якшиться, потемніє і осяде (5). Духовка забезпечить більш рівномірне прогрівання перцю, проте і в цьому випадку не слід залишати готування без нагляду, періодично перевертаючи плоди. 

Яким би способом ви не готували перець, його необхідно почистити. Для цього щойно спечений перець поміщаємо у торбинку з паперу чи харчового пластику, закриваємо і залишаємо на 10-15 хвилин. Потім дістаємо по одному і видаляємо шкірку. Якщо ви були уважні та часто перевертали перець під час приготування, то шкірка може бути навіть почорнілою у окремих місцях, проте легко знімається, а м’якоть залишається насиченого природнього кольору (6). Періодично можете споліскувати водою кінчики пальців, це полегшить роботу. Проте не намагайтеся знімати шкірку з перцю під проточною водою. Це, хоч і пришвидшить та полегшить процес, та позбавить майбутню страву неповторного присмаку. Потім кожний перець розрізаємо вздовж і даємо витекти рідині, що утворилася всередині. Видаляємо серцевину з насінням та внутрішні перегородки. 

Що приготувати з печеного перцю? Якщо у не маєте на меті більш складного рецепту (а їх може бути безліч!), приготуємо простий та водночас дуже смачний гарнір. Він чудово підходить до м’яса, але добре поєднується і з іншими другими стравами. Отже, печений перець нарізаємо смужками і розміщуємо на тарелі у один шар. Зверху викладаємо кілька пластинок часнику та листочків базиліку і поливаємо сумішшю оливкової олії, оцту та солі за смаком. Потім викладаємо наступний шар перцю і повторюємо ту ж послідовність. Залишаємо у холодильнику на 1-2 години і смакуємо з нашими улюбленими стравами! 


Гарніри

„Втоплені” брокколі по-сицілійськи
05.01.2021
Скарола з маслинами по-неаполитанськи
07.12.2018
Солодкий перець із картоплею по-калабрійськи
02.09.2020
Сицилійська капоната
29.09.2018
Фреканто’ чи рататуй
05.09.2021