Спагетті з тунцем – бенкет для студента!

Хто з нас не був студентом? Так, знаю, багато хто не був і мені через це їх дуже шкода. І зовсім не тому, що вважаю людей з освітою кращими або успішнішими, часто трапляється якраз навпаки. Та я щиро переконана, що кілька років, проведених поза домом, далеко від батьківської опіки (та за їхневидимої, але відчутної підтримки!), в атмосфері, де вирує в одному котлі наука, дружба, побут, любов, розваги та ще багато-багато дрібніших, але не менш значимих речей, залишають свій відбиток назавжди.

У студента життя цікаве і насиченае, тому залишається мало часу на вирішення нудних побутових негараздів. Тож брудна білизна у вихідні відвозиться мамі, для прибирання кімнати складається графік (який практично не виконується), при купівлі речей надається перевага тим, що не мнуться… а все інше можна вирішити потім… бо друзі вже чекають, щоб піти на дискотеку чи концерт, або ж просто поспівати під гітару!

…Але пісні піснями, а їсти все одно хочеться! І так, щоб швидко, смачно, недорого і ситно! Чим харчуються студенти? Мій батько згадував, що у студентські роки рятувався оселедцем або навіть солоною хамсою з хлібом, благо в ті часи ця їжа коштувала копійки. Мама в студентські роки налягала на кисломолочні продукти – кисляк, сметану та сир. Їй, що виросла в селянській родині на коров’ячому молоці, так було простіше. Для мене найбільш студентська їжа – смажена картопля (з тушонкою або без неї), наше покоління користувалося “розкішшю” мати в розпорядженні газову чи електричну плиту. А мої діти вже пізнали комфортність мікрохвильовки, тому надають перевагу стравам, готовим до розігріву.

А ще нещодавно мені попався на очі у Фейсбуку пост однієї подруги, італійської студентки. Вона закликала відгукнутися тих, хто за час студентства спожив хоча б сотню баночок тунця. За лічені години накопичилося безліч лайків і коментарів. Більшість з них згадували спагетті з тунцем як найбільш студентську їжу. Ну, а раз так, то слід і нам звернути на неї увагу, тим більше, що початок навчального року на носі, а рецепт дуже простий і відомий, як і все, що готують студенти. До того ж це улюблена їжа моїх дітей, старша не так давно залишила студентську лаву, а молодший якраз готується наступного року стати студентом!

Отже, на 4 порції візьмемо:

  • 320-350 г спагетті
  • 160 г консервованого тунця
  • 1 цибулина
  • 400-500 г свіжих помідорів (або приблизно таку ж кількість консервованої томатної м’якоті)
  • зелень петрушки
  • гострий перець (за бажанням)
  • сіль, перець.

Кладемо на вогонь каструлю з підсоленою водою для пасти. Поки закипить вода і зваряться спагетті, готуємо до них заправку. У глибокій сковороді розігріваємо трохи оливкового масла, кладемо подрібнену цибулю і гострий перець (за бажанням), пасеруємо кілька хвилин. Відкриваємо консервований тунець, зливаємо з нього рідину. Для чого це робити, ми вже обговорювали в статті про оливкову олію. Викладаємо тунець у сковороду, розминаємо виделкою (1). Помідори миємо, нарізаємо і додаємо до нашої заправки, солимо і перчимо та тушкуємо до розм’якшення. Взимку замість помідор можна використовувати консервовану томатну м’якоть. При необхідності у сковороду можна додати трішки води з каструлі, де вариться паста. За кілька хвилин до готовності посипаємо соус нарізаною зеленню петрушки (2).

Готові спагетті відкидаємо на друшляк і перекладаємо в сковороду. Ретельно перемішуємо (3) не прибираючи з вогню, щоб паста добре просочилася соусом і відразу подаємо до столу. А після такого гарного студентського бенкету можна і пісню продовжити… або книгу почитати… або поспати… Ну, студентам видніше!


Перші страви

Паста з копченим лососем і горілкою (чи без неї)
01.01.2019
Спагетті з мідіями (скальками)
19.04.2020
Паста з квасолею
09.02.2020
Страва-свято – полента
22.02.2019
Тосканська ріболліта – знаменита спадкоємиця квасолевої юшки
28.09.2020