Равіолі з сирним кремом

День, коли я вперше приготувала тісто з начинкою, запам’ятаю на все життя. Звичайно, то були вареники, а не равіолі, у той час я навіть не знала такої назви. Та суть не міняється. Я вирішила зробити сюрприз для батьків, які у той час багато працювали і поверталися додому тільки перед вечерею. Сказано – зроблено! Кілька разів перед тим мені вже доводилося допомагати мамі, тож певні ідеї щодо готування були. Я змішали яйця з молоком, додала борошна і почала замішувати. Борошна було трохи забагато і тісто виходило занадто тугим. З мене зійшло сім потів, поки я його добре вимісила, тому відпочинок був потрібніший більше для мене, ніж для тіста. Приготувавши начинку зі свіжого сиру, я взялася за розкочування тіста. Це теж коштувало мені чималих зусиль. Не кажучи вже про те, що і ліпити ті вареники було важкою місією. Та… природня впертість перемогла і я з усім тим справилася!

До повернення з роботи батьків я була страшенно втомлена, але задоволена. А що вже казати про тата з мамою! Ми разом зварили вареники, на смак вони були дуже смачні (принаймні так вони намагалися заохотити мене похвалою!). І нарешті я, горда з того, що все вийшло як треба, урочисто понесла до столу миску з варениками… і впала! Слово, яке у ту мить вимовив тато, не дуже підходить до теми цього блогу. Розглядаючи черепки та вареники, що розсипалися долівкою, я вирішила для себе три речі: а)тверезо оцінювати власні можливості перед тим як братися за малознайому справу; б) навчитися добре робити тісто з начинкою; в) дивитися, куди ступаєш. Можу визнати, що реалізувала майже все. Звісно, у житті не бракує й помилок, але в цілому все йде добре. Хоча б вареники та їм подібні вже не складають значних труднощів.

Тому пропоную приготувати італійські равіолі із начинкою із сирного крему. Рецепт я взяла свого часу із телевізійної програми „Prova del cuoco”. Ця передача протягом кількох років була для мене справжньою школою, перші базові знання з італійської кухні я почерпнула саме звідти. Попервах ця страва не справила на мене великого враження, попробувала приготувати майже випадково – захотілося чогось новенького та й відповідні складники саме знайшлися у холодильнику. Та результат здивував і переконав і ось вже кілька років равіолі із сирним кремом стали для мого близького оточення улюбленою стравою як у Італії, так і в Україні.

Складники (на 4 порції):

– для тіста

  • 400 г борошна
  • 2 яйця
  • 100 мл молока
  • дрібка солі

– для начинки

  • 300 г сиру страккіно
  • 150 г сиру маскарпоне
  • сіль, чорний перець до смаку

– для заправки

  • 2-3 сирі ковбаски
  • 1 цибулина
  • 400 г томатної м’якоті
  • оливкова олія, сіль, кілька листочків базиліку
  • тертий пармезан (за бажанням)

Спочатку маємо приготувати яєчне тісто. Враховуючи, що його доведеться ліпити, я додаю трохи молока, відповідно зменшивши кількість яєць Таким чином отримаємо більш „вологе” тісто, що полегшить формування равіолі. Та можна використовувати і класичне яєчне тісто, якщо працювати з ним швидко та прикривати полотняною серветкою частину, яка не використовується, щоб не допускати підсиханння. Про те, як слід замішувати яєчне тісто, можете прочитати у відповідній статті рубрики „Дилетант-клас”. Готове тісто загорніть у харчову плівку та залиште у холодильнику хоча б на півгодини.

А тим часом приготуйте начинку. У місткій пательні пасеруйте подрібнену цибулю на оливковій олії. Як тільки цибуля стане напівпрозорою, додайте очищену від оболонки подрібнену ковбаску (1). Протушкуйте кілька хвилин, влийте консервовану томатну м’якоть (2) (влітку можна використовувати свіжі стиглі помідори без шкірки), солимо до смаку, залишаємо на повільному вогні на 30 хвилин (3). За необхідності можна доливати трішки гарячої води. У кінці готування додайте кілька листочків свіжого базиліку.

Вийміть тісто із холодильника і розкачайте у тонкий пласт. Якщо маєте вдома роликову машинку для розкачування тіста, можете скористатися нею, це значно пришвидшить процес приготування. Зазвичай ролики мають ширину близько 15 ми, тож стрічку тіста такої ширини краще розрізати вздовж навпіл. На один край отриманої таким чином стрічки викладіть з рівномірними проміжками невеличкі порції начинки, загорніть зверху вільну половину тіста (4). Притисніть пальцями два шари тіста спочатку у проміжках між грудками начинки, а потім і вздовж вільного краю тіста. Таким чином видалите зайве повітря з-поміж тіста і сформуєте равіолі. Залишиться тільки розрізати їх на окремі шматки ножем чи зубчастим коліщатком.

Як альтернатива, можете розкачати тісто качалкою, нарізати квадратами, викласти начинку на кожний із них (5) та зліпити равіолі руками чи за допомогою виделки (6). Відваріть равіолі у підсоленій воді до спливання їх на поверхню, виберіть їх за допомогою шумовки та перекладіть у пательню із гарячою заправкою. Обережно перемішайте та одразу подавайте до столу. Іншим варіантом заправки для равіолі із сирним кремом може бути м‘ясне рагу по-болонськи, рецепт його приготування знайдете ось тут. Не забудьте подати разом з равіолі тертий пармезан, щоб кожен міг за бажанням притрусити ним равіолі.


Перші страви

Паста „алла Норма”
07.12.2019
Червоний український борщ
31.05.2021
Біла лазанья з овочами
07.05.2019
Паста паккері запечена із начинкою з рікотти та шпинату
27.04.2018
Мінестроне – великий овочевий суп
27.06.2018