Яблучні пампушки

Одна моя італійська подруга любить казати, що якби посмажити навіть підошву від капців, то все одно було б смачно, бо смажене люблять усі. Багато з нас визнають за собою цей грішок, інші намагаються приховувати. Я от, наприклад, у період перед Карнавалом охоче смажу різні смаколики, бо можна, посилаючись на дотримання традицій, вдосталь поласувати. Зазвичай готую „хмиз“(chiacchiere) та кастаньйоле. Та ось нарешті я спробувала ще й рецепт, до якого все ніяк руки не доходили!

Одного разу у гостях довелося скуштувати яблучні пампушки. І так вони мені сподобалися, що вирішила приготувати за першої ж нагоди. А нагода все не наступала: то часу нема, то рецепт загубився, то бракує якогось складника, то ще щось. Минулого року у нашій італійській групі під час Карнавалу знову з‘явився рецепт і я його навіть зберегла собі. Проте нагода все одно не з‘явилася! А потім мені наснилася Нагода, вона дивилася на мене і зневажливо казала: „ну і скільки ти ще часу будеш мене використовувати як причину, щоб нічого не робити?“ Довелося почалапати на кухню і почати готувати. І все виявилося значно простіше, ніж здавалося! До того ж ці пампушечки, коли щойно посмажені, то ще та смакота! Отже, публікую рецепт з покроковими фото для себе і для всіх бажаючих на той випадок, якщо нагода і до вас завітає!

Отже, потрібно:

 • 500 г борошна „00“
 • 180 г цукру (можна менше, якщо не дуже любите солодке)
 • 2-3 яблука, у мене жовті Golden
 • 80 г родзинок
 • 3 яйця
 • 250 г молока
 • 1 чарочка ґраппи (можна інший міцний алкоголь)
 • 1 пачка розрихлювача
 • цедра лимона чи апельсина
 • цукрова пудра для посипання
 • рослинна олія для смаження.

Добре промийте родзинки під струменем проточної води та замочіть їх у воді, апельсиновому соку чи ромі на ваш вибір на 20-30 хвилин. Почистіть яблука та наріжте їх дрібними кубиками або натріть на крупній тертці. Збийте яйця з цукром до пишної маси, додавайте по черзі невеликими порціями борошно (1) та молоко (не холодне) і добре вимішуйте лопаткою. Додайте ґраппу чи інший алкогольний напій, різані (2) чи терті яблука, відціджені та віджаті родзинки, цедру апельсина та розрихлювач. Утворена маса повинно мати консистенцію густої сметани. Накрийте тісто чистою серветкою та відставте на годину.

Розігрійте горщик з олією. Візьміть дві невеликі ложки, вмочіть їх у олію. Однією набирайте тісто помірними порціями, іншою зсувайте його у гарячу олію. Смажте пампушки лише по кілька штук одночасно (3), щоб від тіста не занадто охолоджувалася олія. Температура олії повинна бути десь на рівні 170-180°С, якщо ж не маєте термометра, орієнтуйтеся на колір зовні та ступінь пропікання всередині пампушків. Намагайтеся не робити їх великими, бо є ризик, що залишаться непропеченими всередині. Готові пампушки викладіть на кілька шарів паперових серветок для видалення надлишку олії, ще гарячими притрусіть цукровою пудрою і смакуйте!


Солодощі

Класичний чамбеллоне – солодкий рятувальний круг
18.07.2018
Пиріг з рікоттою та амаретті
08.09.2020
Ніжний абрикосовий пиріг з рікоттою
22.09.2019
Десерт „Тірамісу”
01.05.2018
„Англійський суп”: торт чи ложковий десерт?
31.01.2021