Курятина по-римськи із солодким перцем

Життя так влаштоване, що оточення неoдмінно впливає на нас, хочемо ми того или ні. То тільки здається, що наші погляди та звички залишаються незмінними, а тим часом кожний день додає чимало нового, змушує приймати те, з чим раніше не доводилося стикатися. Адже недаремно кажуть: „з ким поведешся – того й наберешся”. Зайвий раз переконуюся у цьому, коли переглядаю свійЗошит рецептів”. Десять років, прожитих у Римі та його околицях, залишили свій слід. Це добре видно вже за назвами традиційних національних страв: артишоки по-римськи, римська віньярола, сальтімбокка по-римськи, римський спаржевий цикорій (пунтарелле)… і це далеко не повний перелік того, чому мене навчило Вічне Місто!

Ось, наприклад, сьогодні я вирішила приготувати ще одну класичну страву мого „римського” періоду. Це надзвичайно смачна і проста у приготуванні курятина по-римськи із перцем. Те, що вона із солодким перцем слід особливо підкреслити, щоб не плутатися, бо існує ще й курятина по-римськи із шинкою, але про неї ми поговоримо іншим разом. Бо літо у розпалі і саме час використовувати його дари. Я дуже люблю цей перепис не тільки за чудовий смак, але і за чітку „селянську” логіку. У таких рецептах все підпорядковане до сезонних ритмів домашнього господарства, коли не було часу і можливості щоразу бігти на ринок чи до крамниці за якимось екзотичним складником.

Що влітку могло бути на селянському дворі? Курочка, чи навіть швидше молоденькі півники, яких вивелося кілька і зараз вони нещадно чубляться, не даючи спокою один одному та іншим. А що до них? Кілька стиглих помідорів та запашних перців (1) прямо із грядки (байдуже, якщо між ними трапиться кілька зеленкуватих). От в основному і все, інші потрібні складники є на кухні практично завжди. Отже, потрібно обскубти та обсмалити курячу тушку, добре вимити її та розправити… або ж купити вже готову, краще домашню, звісно. А зараз перейдемо власне до рецепту.

Складники (на 4 порції):

  • 1,5-1,7 кг курятини (середня тушка)
  • 400-500 г стиглих помідорів
  • 800-1000 г солодкого перцю
  • 2 зубчики часнику
  • 0,5 склянки білого сухого вина
  • оливкова олія, сіль, перець.

Наріжте курятину на крупні шматки. У містку кастрюлю налийте трохи олії і підсмажте до золотистого кольору нарізані половинками зубчики часнику. Додайте курятину і за постійного помішування підрум’яньте шматки з усіх боків (2). Через 5 хвилин видаліть часник, влийте вино і дайте йому випаруватися.

Додайте нарізані скибками помідори (3), посоліть та поперчіть до смаку. Накрийте кастрюлю кришкою, трохи зменшіть вогонь і тушкуйте 20 хвилин (4). Тим часом помийте солодкий перець, розріжте кожен із них навпіл, видаліть плодоніжку разом із насіннєвою камерою, а також білі внутрішні перетинки. Наріжте перець крупними шматками і додайте у кастрюлю (5).

Тушкуйте ще 20-30 хвилин, допоки м’ясо та овочі не стануть м’якими (6). Точний час приготування залежатиме в основному від якості м’яса. Домашня курятина готується довше, ніж птиця, що вирощена інтенсивним методом, а м’ясо дорослих курей – довше за більш молодих. Курятину по-римськи найкраще зразу подавати до столу гарячою. О, мало не забула! Подбайте заздалегідь, щоб мати вдосталь свіжого смачного хліба до цієї страви, бо соус, що утворюється під час готування просто неможливо залишити на тарелі, не вимастивши хлібом все до останньої краплі!


Другі страви

Запечена курятина з картоплею
04.07.2018
Яйця „у чистилищі” – кулінарна присвята великому поету
29.10.2020
Качка фарширована – справжній „бойовий кінь”!
15.12.2019
Смажені анчоуси в кукурудзяній паніровці
18.06.2020
Фріттата з агретті – звичайна яєчня з незвичайною зелениною
15.05.2021