Сепія (каракатиця) із зеленим горошком: смачно, незважаючи на назву!

У дитинстві зі словом “каракатиця” у мене асоціювалося щось жахливе. В уяві вишиковувалися в один ряд такі ж неприємні слова як „тарган”, „ящірка” і навіть „тарантул”… я просто не знала, що це насправді. Та каракатиця не така вже й страшна істота. З незвички може здатися трохи дивною, та й в глибині морській, якщо її сильно розлютити чи налякати, плюється чорнилом, але в кулінарному сенсі суцільні вигоди: смачно, просто і корисно!

Бажаєте переконатися? Пропоную приготувати одну з найбільш класичних італійських страв – каракатицю із зеленим горошком. Кулінарні книги відносять цей рецепт до кухні регіону Венето, але він настільки поширився і полюбився по всій території Італії, що більшість регіонів давно вважають його своїм. Та подорожуючи з одного місця до іншого страва теж зазнала певних змін. Десь готують з томатним соусом чи свіжими помідорами, а деінде – без них, „по білому”, як кажуть місцеві жителі. Є варіанти з додаванням картоплі, грибів чи цибулі, у деяких випадках каракатиця з горошком можуть подаватися разом із полентою.

Та оскільки назва страви теж має неабияке значення, пропоную все таки називати її сепією. Це латинський термін, саме так називають цих головоногих молюсків багатьма мовами світу. Та у нас це слово більше вживається для позначення кольору чи фотографічного ефекту. Ви ж не погодитеся, щоб вашому фотопортрету додали „ефекту каракатиці”? А от „ефект сепії” – то вже інша справа, фото матимуть вигляд старих, історичних світлин. Отже, сепія із зеленим горошком!

Складники (4 порції):

  • 1 кг очищених сепій
  • 500 г свіжого чи замороженого зеленого горошку
  • 400 г томатного соусу
  • 1-2 зубчики часнику
  • півсклянки білого сухого вина
  • гострий перець (за бажанням)
  • зелень петрушки
  • оливкова олія, сіль.

Сепії спочатку потрібно почистити (або купити вже почищені). Про те, як чистити головоногих моллюсков, готується до виходу стаття в рубриці “Дилетант-класс”. У каструлі підрум’янити на оливковій олії подрібнений часник, петрушку і трішки гострого перцю (якщо любите пікантні нотки). Сюди ж кладемо нарізані великими шматками сепії (1). Якщо ви придбали дрібні сепії, то можете готувати їх цілими. Спочатку сепії виділяють певну кількість рідини. Як тільки вона випарується, вливаємо біле вино і чекаємо, щоб випарувалося і воно.

Додаємо томатний соус (2), вливаємо приблизно склянку води, солимо і тушимо під кришкою на середньому вогні 20-25 хвилин. Наостанок додаємо зелений горошок (3) і продовжуємо готувати іще приблизно 20 хвилин. Якщо і сепії, і горошок стали м’якими, наша страва може вважатися готовою. Щоб додати заключний штрих, припечіть у тостері чи духовці кілька грінок хліба та злегка натріть їх часником. Вони чудово доповнять делікатний смак сепії із зеленим горошком!


Другі страви

Сальтімбокка по-римськи
28.04.2018
Качка фарширована – справжній „бойовий кінь”!
15.12.2019
Яйця „у чистилищі” – кулінарна присвята великому поету
29.10.2020
Котлети у томатному соусі – це мені треба!
13.09.2020
„Хитрий“ польпеттоне зі шпинатом та фріттатою
22.11.2022