Кабачки-цукіні по-лігурійськи

Досить часто доводиться чути, що кабачок – овоч пересічний і нудний. Я з цим категорично не згідна, бо дуже люблю їх готувати і смакувати. Тут, як і в житті, все залежить від умов і оточення. Якщо знати як і з чим поєднати, то і звичайні цукіні постануть в новому світлі. Українська кухня дуже багата різноманітними наїдками з кабачків і мені здавалося, що нічого по-справжньому нового і смачного вже неможливо придумати.

Проте в Італії я заново відкрила для себе кабачки і знайшла безліч різноманітних страв, досить простих і водночас оригінальних! Ось, наприклад, фаршированими кабачками вже майже нікого не здивуєш. Хтось робить їх “човником”, хтось вважає за краще “чашечкою”, але це якраз той випадок, коли смак визначається не формою, а вмістом, тобто складом фаршу. Раніше я використовувала м’ясний фарш, та віднедавна маю у своєму арсеналі рибну начинку з консервованого тунця. Охоче поділюся з вами переписом цієї смакоти – кабачки-цукіні по-лігурійськи. Я зовсім не впевнена, що в Лігурії їх готують тільки так, мені ніколи не доводилося жити в цьому регіоні, а рецепт мені передала у спадок одна старенька сеньйора. Та ось у чому я неодноразово переконалася, так це в тому, що страва дуже смачна і користується незмінним успіхом.

Інгредієнти на 4 порції:

  • 8 невеликих кабачків-цукіні
  • 2 цибулини-шалот (через брак підійде 1 середня звичайна цибулина)
  • 4-5 солоних анчоусів
  • 1 ложка солоних каперсів
  • 100-150 г консервованого тунця (вага нетто)
  • 2 яйця
  • 50 г панірувальних сухарів
  • 50 г пармезану або грана падано
  • зелень майорану
  • оливкова олія, сіль, перець

Цукіні миємо й відварюємо в підсоленій воді 7-10 хвилин. Відціджуємо, перекладаємо кабачки у миску з холодною водою (можна навіть додати кілька кубиків льоду), щоб зберегти природній зелений колір овочів. Зрізаємо обидва кінці, розрізаємо їх уздовж навпіл і за допомогою чайної ложки виймаємо м’якоть. Не потрібно намагатися дуже вискоблювати стінки, мають формуватися “човники”, здатні тримати форму навіть після наповнення. Вибрану м’якоть подрібнюємо (1). У сковороду наливаємо трохи оливкового масла, кладемо дрібно нарізані цибулю, анчоуси і каперси (останні попередньо потрібно промити під проточною водою для видалення надлишку солі) (2). Пасеруємо допоки цибуля не стане напівпрозорою, потім додаємо м’якоть кабачків (3) і тушкуємо ще кілька хвилин.

Знімаємо з вогню і перекладаємо все у миску для швидшого охолодження. Консерви тунця відкриваємо, зціджуємо олію, розминаємо виделкою і викладаємо до охолоджених тушкованих овочів. Сюди ж додаємо панірувальні сухарі, пармезан (або грана падано), яйця, перець і подрібнену зелень майорану (4). Солити швидше за все не доведеться, враховуючи солоність анчоусів і каперсів. Цією начинкою наповнюємо кабачкові “човники”, які викладаємо на змащений оливковим маслом лист (5). Запікаємо в розігрітій духовці до утворення рум’яної скоринки (6).

Найбільше смакують такі кабачки, якщо потрапляють до столу прямо з духовки, але за необхідності їх можна подавати і як холодну закуску, використовувати для буфету, брати з собою на пікнік і т.д. Делікатний смак начинки робить цю страву придатною як для буденного обіду чи вечері, так і до святкового столу!


Другі страви

Фріттата з агретті – звичайна яєчня з незвичайною зелениною
15.05.2021
Смажені анчоуси в кукурудзяній паніровці
18.06.2020
Фаршировані баклажани від бабусі Енци
22.07.2021
Риба запечена з картоплею… і не тільки!
30.09.2018
Національні особливості італійських котлет
25.11.2018