Кастаньоле дo карнавального тижня

От скажіть, вам ніколи не хотілося побути кимось іншим, хоч недовго, на день чи навіть на кілька годин? Думаю, такі бажання виникали у кожного з нас. Та, як і більшість бажань, воно сильнішає саме тоді, коли є нездійсненним чи забороненим. Певно, саме за таких умов зародилася надзвичайно популярна у католицьких країнах традиція – святкування Карнавалу. Що більше церква впроваджувала довгий період очищення під час Великого посту, то більшим було бажання влаштовувати народні гуляння до його початку. У Італії навіть побутує приказка „довгий, як Сорокаденниця“, щоб підкреслити труднощі утримання від святкувань, тілесних втіх та смачної їжі. Саме ця остання заборона (carnem levare – „усунути м‘ясо” латиною) з плином часу і утворила слово „Карнавал“ – свято, що не визнавало ніяких заборон. Дозволялися танці, співи, урочиста хода, перевдягання; можна було висміювати своїх патронів і навіть мінятися з ними місцями, вільно кохатися і досхочу пригощатися. А щоб не боятися наслідків таких вільностей, всі учасники гулянь прикривали обличчя масками.

А у деяких місцевостях проводилися під час Карнавалу знамениті „помаранчеві битви”, найбільш відома проходить у місті Іврея, що у П’ємонті. Там „піші аранчієрі“ безжально б‘ють стиглими апельсинами „аранчієрів на возі”, які теж, не покладаючи рук, закидають тими ж плодами оточуючий натовп. Це видовище притягує щороку до невеликого містечка тисячі туристів. А мені воно чомусь пригадується щоразу, як починаю готувати кастаньйоли, невеличкі смажені пончики, що традиційно готуються під час карнавального тижня. Певно, на приготування саме таких смаколиків вплинули тисячі жовтогарячих помаранчів, що закінчують своє існування на святково вбраних вулицях. А може і ні, але ж кожна фантазія має право на існування. Отже, в очікуванні Карнавалу пропоную приготувати кастаньйоле, це зовсім нескладно і дуже смачно!

Складники:

  • 2 яйця
  • 100 г цукру
  • 3 столових ложки олії
  • 1/2 пакетика разрихлювача
  • 2 столових ложки граппи, рому или іншого ликеру
  • 300 г борошна
  • рослинна олія (соняшникова, арахісова, соєва…) для смаження
  • цукрова пудра для посипання

У миску розбиваємо два яйця, додаємо цукор, олію та лікер (1), трохи збиваємо віничком. Потім потрохи підсипаємо просіяне борошно (2) разом з розрихлювачем, замішуємо м’яке тісто.

Ділимо тісто на 3-4 частини (3), кожну із них формуємо у формі ковбаски діаметром біля двох сантиметрів. Нарізуємо наші „ковбаски” на шматочки довжиною два-три сантиметри. Прокочуючи кожен між долонями, отримуємо круглі кульки (4) величиною як грецький горіх, ну, або як каштан, звідки й походить назва. Смажимо кастаньйоле у киплячій рослинній олії (5) до утворення золотистої скоринки.

Готові кастаньйоле посипаємо цукровою пудрою (6) і одразу подаємо до столу, вони найсмачніші саме гарячими. З тієї ж причини я б не радила готувати більше, аніж можна спожити за один раз. Зі вказаної дози складників виходить у средньому 30-35 пончиків, а враховуючи простоту приготування, краще зробити кастаньоле кілька разів невеликими порціями, аніж один раз із запасом на весь карнавальний тиждень. Хай ваші свята завжди будуть смачними та веселими, як італійський Карнавал!!!


Солодощі

Весняний торт „Мімоза”
06.03.2021
„Англійський суп”: торт чи ложковий десерт?
31.01.2021
Швидкий десерт з рікоттою та шоколадом
06.06.2020
Яблучні пампушки
20.02.2022
Гарна як пиріг, зручна як печиво: біс-кростата „Каштани“
05.12.2022